Заходи Уряду України до Дня Перемоги

 

9 травня все прогресивне людство відзначатиме свято Перемоги. У цьому році настане 66 літ відтоді, як пролунали останні залпи війни і закінчилася грандіозна битва з фашистськими агресорами. У зв'язку з цим Кабінет Міністрів видав Розпорядження № 241, яким затвердив святковий Оргкомітет на чолі з віце-прем'єр-міністром України С.Л.Тігіпком, план заходів з підготовки та відзначення 66-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 — 1945 років.

 

Планом намічено провести у Національному палаці мистецтв «Україна» урочисті збори та святковий концерт, урочисті збори в регіонах країни, культурно-мистецькі заходи, святкові концерти і збори, зустрічі керівників виконавчої влади та посадових осіб органів місцевого самоврядування з ветеранами війни, членами сімей загиблих, жертвами нацистських переслідувань, науково-практичні конференції, засідання за «круглим столом» у військових навчальних закладах із запрошенням ветеранів війни. У навчальних закладах плануються тематичні уроки, лекції, бесіди з історії Великої Вітчизняної війни за участю фронтовиків, екскурсії до музеїв, походи місцями бойової слави.

Передбачається вживати заходів щодо упорядкування та утримання у належному стані меморіалів, пам'ятників, братських могил та інших місць поховань полеглих захисників Вітчизни та мирного населення. Справою честі виявляється турбота про забезпечення житлом відповідно до законодавства ветеранів війни, які потребують поліпшення таких умов, проведення ремонту житлових будинків і ветеранських квартир.

Розпорядженням вимагається забезпечити проїзд ветеранів ВІЙНИ та членів їх сімей, представників громадських організацій місцями бойової слави на території України та іноземних держав. Надзвичайно важливо провести щорічне медичне обстеження і диспансеризацію ветеранів війни, а у разі потреби їх госпіталізацію у першочерговому порядку.

У День Перемоги передбачається несення почесної варти біля Вічного вогню у м. Києві, покладання вінків і квітів до могил Невідомого солдата та Невідомого матроса у містах-героях, столиці АР Крим, обласних центрах, інших містах і селах України. Планується організувати проведення урочистих зустрічей з Героями Радянського Союзу, повними кавалерами ордена Слави, особами, нагородженими чотирма і більше медалями «За відвагу», вручення ветеранам війни державних нагород, відзнак Кабінету Міністрів, відомчих відзнак.

Захисникам Вітчизни, організувати відвідування керівниками органів виконавчої влади госпіталів, лікарень, будинків-інтернатів, пансіонатів, хосписів тощо. Сприяти проведенню в місті Києві засідання Постійної Комісії у європейських справах Всесвітньої федерації ветеранів війни, всіляко підтримувати широке висвітлення в ЗМІ сторінок історії Великої Вітчизняної війни.

На 6 квітня заплановано засідання Оргкомітету з питання стану підготовки до проведення заходів до Дня Перемоги в столиці України.

До регламенту додається зведений сценарний план святкування Дня Перемоги у Києві під девізом «Ту славну весну не забути повік» за участю Президента України В.Ф.Януковича на Хрещатику та Майдані Незалежності.

Газета "Ветеран України", № 8 (406) квітень 2011 р.

 

Additional information